De zuidelijke hellingen en de kalkhoudende & mineraalrijke ondergrond van de Voerstreek is uitermate geschikt voor wijnbouw. Dat er steeds meer interesse is voor dit kleine wijngebied blijkt uit de aanleg van enkele nieuwe wijngaarden en de uitbreiding van bestaande wijngaarden.
De Voerense wijnen zijn dan ook bijzonder populair:
— Zo werd de Pinot Blanc-Auxerrois 2010 van Domein Pietershof verkozen tot de beste Belgische wijn voor het jaar 2012. In de categorie van mousserende wijnen ging Domein Pietershof, met de Crémant de Crindael 2011, met een gouden medaille aan de haal.
— De Chardonnay van Wijndomein Crutzberg kreeg recent een zilveren medaille op de ‘Mundus Vini’ in Duitsland. Opmerkelijk voor de allereerste oogst van dit 2 ha. groot wijndomein.
— De Cuvée Silex rood van Wijndomein Zwaeneberg kreeg een zilveren International PIWI Wine Award in 2016.
Deze wijndomeinen zijn stuk voor stuk gelegen op een prachtige locatie met uitstekende vergezichten en verlenen zich uitstekend voor een rondleiding met wijnproeverij.
- Wijndomein Zwaeneberg, Krommejong 4, 3792 Sint-Pieters-Voeren (Enkel op reservatie, min. 8 pers., € 12,50/pers.)
Tel.: +32(0)497 55 02 43
website: www.zwaeneberg.com - Wijndomein De Pietershof
- Wijndomein Crutzberg, Crutzberg 1, 3790 Sint-Martens-Voeren, (Enkel op reservatie, min. 10 pers.,
€ 11,50/pers.) Tel.: +32(0)475 50 28 08
website: www.crutzberg.be